Дарія
Прогулюючись Львовом та зупиняючи погляд на книжкових полицях магазинів, в очі чомусь одразу потрапляє тепла, цікава та зворушлива палітурка книги, яка так і манить своєю солодкою назвою, кличе відкрити та хутчій прочитати хоча б декілька слів …

Мова йде про одну із нещодавно перевиданих книг галицької майстрині кулінарії Дарії Цвєк – «Солодке печиво». Та сьогодні мова піде не про неї, а саме про долю її авторки – незвичайної, відкритої та дуже мудрої жінки. Саме незвичайної, і це ніскільки не перебільшення, адже така начебто скромна постать, якою себе попри велику популярність, завжди вважала пані Дарія, зуміла пробудити інтерес ось уже декількох поколінь до незнаної галицької кухні, а ще прищепити дещо більше – шанування рідних традицій: „Традиції – це не тільки минуле, але й майбутнє ”, – говорила пані Дарія.

з флейтою

«Солодке печиво», «До святкового столу», «Малятам та батькам» – не лише збірки рецептів, а радше енциклопедії зі створення домашнього затишку по-українськи. «Люблю дуже молодіж. То, що я пишу, то для наших молодих. Бо бабці давно це все вміють, а молодість не знає. Не мала, коли навчитися і від кого навчитися», – посміхаючись, не переставала повторювати галицька господиня. І це насправді так, адже рідко коли молода людина стає задумуватись про необхідність запису тих знань, які нам дають наші найрідніші – бабці, мами… Виняток становила – маленька Дарця, яка ще змалку придивлялася та наче губка вбирала у себе усі секрети тодішньої кулінарії, а ще – маленькі хитрощі справжніх жінок, які такі необхідні у побудові та збереженні домашнього затишку. Чого вартий, і з нею важко не погодитись, наступний вислів пані Дарії – „Жінка повинна в усьому бути першою –– дома, на роботі, тому що все тримається саме на ній. Але удвічі щасливішою буде та, кому пощастить з чоловіком”.

за столом

Отож, щоб ви не змучились від довгої історії, яку я приготувалась писати для вас, краще самі пориньте в атмосферу того часу та особисто познайомтесь з Дарією Цвєк – з маленькою краплею її життя, тим паче, що ви уже навчились готувати її святковий вафельний торт !