Музика для медитації

Медитацію застосовують для розслаблення і відновлення сил. І щоб бути впевненим в ефективності медитації, треба правильно підбирати музику. Що взагалі таке – музика для медитації? На що слід звернути увагу при її виборі?

Музика для медитації: як правильно підбирати?

Під час прослуховування красивої мелодії відбуваються зміни в організмі, мозок дає сигнал розслаблення всьому тілу. Музика впливає і на тіло, і на душу, і на розум. Тому підходити до вибору треба акуратно.

Які завдання виконує музика для медитації? Ось основні з них:

  • ховає відволікаючі шуми – найкраще медитувати в тиші. Якщо це неможливо, допоможе музика;
  • налаштовує на певний лад – в кінці робочого дня зазвичай залишається відчуття поспіху і суєти, тому переключитися дуже складно. Розслаблююча музика допоможе увійти в режим відпочинку;
  • формує звичку – якщо регулярно медитувати під спокійну музику, організм звикне розслаблятися саме за допомогою звуків. Але при цьому важливо вміти розслаблятися і медитувати і без музики в тиші;
  • створює часову рамку – оскільки під час сеансу можна забути про час, слід встановити своєрідний таймер. Тобто, підібрати кілька композицій, і коли мелодії закінчаться, це буде сигналом, що час медитації підійшло до кінця.

Музика для медитації не може бути різкою, плавні м’які звуки — ось, що має бути. Чудово підійдуть мелодії, які пов’язані з гітарою або флейтою.

Як слід підбирати музику для медитації?

Ось кілька порад, які допоможуть вибрати правильні мелодії:

  • музика не повинна викликати сильних емоцій – вона повинна бути всього лише фоном медитації. Тому треба вибирати нейтральні мелодії;
  • композиції повинні подобатися – якщо мелодія начебто красива, але викликає внутрішнє відторгнення, варто пошукати щось інше;
  • композиції повинні бути довгими – це допоможе не переривати медитацію;
  • темп мелодій не повинен змінюватися без будь-якої системи – він повинен йти на зменшення, тільки тоді можна буде відчути розслаблення;
  • серцебиття має зменшуватися – якщо частота ударів серця зменшуються під час прослуховування композиції, мелодія підходить. Якщо ж вони частішають, значить, варто підібрати іншу композицію.

Найпростіше, вибрати спеціалізовані збірники медитативної музики. Але можна підібрати музику і самостійно, враховуючи всі поради.

Звичайно, музика – це не найголовніше. Медитація може проходити і в тиші. Але якщо мелодії використовуються під час сеансу, вони повинні повністю відповідати завданню.

Як вибрати стилі музики для медитації?

Незважаючи на те, що музика для медитації повинна бути спокійною, вона може бути різних спрямувань і стилів. Вибирати мелодії слід, виходячи з призначення.

Класика допомагає випробувати весь спектр емоцій. Вона може і заспокоїти, і підняти настрій. Тому вона підходить для різних випадків. В цілому, класичні твори допоможуть легко абстрагуватися від навколишнього світу, суєти і побути наодинці з собою.

Музика для заспокоєння повинна бути м’якою і спокійною (звуки волинки, фортепіано або гітари). Ці мелодії допомагають розслабитися і знайти нові сили.

Бінауральна музика звучить більш об’ємно і природно, ніж звичайні мелодії. Вона дозволяє чути тільки оригінальну музику без спотворень. Це звукові хвилі, які синхронізують роботу лівої і правої півкуль. Тому дуже просто увійти з такою мелодією в медитативний стан. Але вибирати музику треба акуратно, щоб бути впевненим в її автентичності.

Музика з мантрами допомагає очистити розум, зануритися в стан трансу. У таких композиціях є вокал. Причому, мантри можна співати швидко або повільно.

Дзвін надає дуже потужний вплив. Буває, що він звучить різко і голосно. Але в будь-якому випадку, дзвін дарує енергію і допомагає очиститися від негативу.

Звуки природи дарують спокій і мир, гармонізують розум і тіло. Плескіт води, шелест листя, шум дощу, щебетання птахів —все це і багато іншого прекрасно підходить для медитації.

Медитація покликана допомогти розслабитися, зарядитися енергією і позитивом. Тому музику треба підбирати індивідуально, орієнтуючись на свої відчуття.

А ще для кращого звучання музики може допомогти спеціальний підсилювач. Ви можете, як то кажуть посмотреть каталог http://muz-store.com.ua/translyacionnye-usiliteli-c116/ і там за посиланням знайдете такі підсилювачі за кращими цінами в Україні.