картина
Професія модистки дуже рідкісна та погодьтесь не вельми популярна у наш час. Якщо ж запитати перехожих, то й не всі одразу дадуть відповідь: хто така ця людина та чим саме займається. Та насправді професія модистки дуже цікава, витончена та потребує чималих зусиль та фантазії, адже пов’язана з такою незвичайною справою як виготовлення капелюшків. В Україні практично не існує підприємств, котрі б виготовляли уже готову продукцію, лише окремі особи зважуються на таке нелегке та дуже творче заняття. Про одну із цих чарівниць моди і піде мова далі.


Мрію киянки Оксани Циганюк, ані її рідні, ані друзі серйозно не сприймали. Допоки головні убори майстрині не почали красуватися на відомих перегонах Ескота, Дубая та Москви.
фото
Пані Оксана за освітою філолог, але шиття, крій та моделювання одягу приносять їй найбільше задоволення. Капелюх – особливе заняття, яке їй хотілося опанувати: «це особлива технологія, таємниця, яку мені захотілося пізнати після того, як я побачила фотографії аристократок у дивовижних капелюшках на перегонах в Ескоті. Я саме народила доньку і, сидячи вдома з дитиною, відчула дивне «свербіння» у пальцях». Отак все й розпочалося…

Як зізнається сама авторка, їй довелося по крихтах збирати необхідну інформацію про омріяне ремесло. Походи блошиними ринками, збір старих замизканих капелюхів – лише для того, щоб дізнатися технологію їх виготовлення. Інтернет, радянські книги з масового виробництва шапок та чимало безрезультатних зустрічей з майстрами по виготовленню капелюшків, які не поспішали відкривати усі таємниці виробництва … Усе це було попереду у наполегливої майстрині.

Здавалося б найгірше позаду, але постало інше питання: де знайти сировину ? Дізналася, що в Хусті знаходиться одна із дев’яти світових фабрик повного циклу з виготовлення фетрових головних уборів – від шкірки кролика до готового виробу. Сьогодні, щоправда, фабрика, яка ще недавно славилася виробами, переживає не найкращі свої часи. Пані Оксана замовила тут 5 стандартних фетрових болванок: дві чорні, дві червоні та білу. Та найважче було знайти майстра, який би зробив надібок, колодку. Модельників у Києві, як виявилося було всього троє, ще менше ніж капелюшників ! Зрештою за 50 доларів майстриня придбала просту колодку й кинулася робити свою першу роботу. Довелося посидіти над нею декілька годин. В результаті получився білий капелюшок з чорною плямою назовні та з прикріпленою до неї чорною брошкою з пір’ям. Подумала собі: «Кому ж він такий потрібен ? Та й повісила його в коридорі», – зізнається авторка. А тут перша приятелька, що завітала в гості, помітила капелюх та захотіла його придбати. Довго не вагаючись, пані Оксана продала свій перший витвір за 350 грн. Це був перший заробіток та й виручка у 100 грн. Небагато, але … куплено ! А це додатковий стимул !

В подальшому найефективнішою рекламою пані Оксани було «сарафанне радіо». Але чого гріха таїти, перш за все в усьому винен талант. Займатися капелюхами лише заради грошей – марна справа, – запевняє майстриня. Цим треба жити, капелюхи мають сидіти в тебе не тільки на, але й у голові. Я жінка, творча людина, на бізнес-процесах не дуже розуміюсь, але любов до справи, інтуїція та інтерес до розв’язування складних завдань – моя потужна рушійна сила. Важливо бути психологом для клієнток, і я легко підтримую розмову на будь-яку з тем (допомагає моя філологічна освіта). І якщо жінка має сумніви щодо того, пасує їй капелюшок чи ні – а таких жінок більшість – моїм завданням є знайти її фасон та показати їй, що капелюхи пасують тим, хто хоче їх носити. А навчити їх носити я можу будь-кого.

Сьогодні в пані Оксани своя майстерня в Києві, чимало авторських замовлень в місяць, співпраця з модними журналами, робота над головними уборами для іноземних фільмів, а ще власні курси. Мабуть, через власний плачевний досвід (точніше не відаючи, де його можна отримати, коли так хочеться), майстриня вирішила поділитися своїми знаннями з усіма охочими. Проте все, як вона сама зізнається, залежить від уяви, підходу та бажання кожної людини. Тому, коли у вас є таке натхнення, спробуйте, можливо все вдасться !

Мабуть про пані Оксану можна було б навіть зняти художній фільм, який потім можна було б сайти на кіносайті https://data-vyhoda.site.