Сьюзан

«Humor plays a big part in a relationship. When you laugh together, it strengthens your connection to each other»

«Even today, my favorite part about being a parent is laughing with my children… pure and simple, we always have so much fun. Just being together… doing ordinary stuff»

Про цю надзвичайно талановиту американську скульпторку, а я б сказала майстриню шедеврів, я вирішила написати, коли мені випадково (а може й ні) натрапили на очі її роботи. У кожній із них я побачила тепло, а моє серце відчуло щось своє, впізнало свою маму, дитинку, коханого… Можливо усе це може видатись дивним, як же невеличка скульптурка може викликати такі емоції, але це так… Щоб не видатись голослівною пропоную вашій увазі невелику замітку про творчість Сьюзан Лорді та фото із її творами. Оскільки зовсім скоро дуже чуйне і трепетне свято – Свято наших матусь, то я зупинюсь саме на цій серії. Хоча серій у колекції Willow Tree є чимало: материнство, батьківство, кохання, дружба, янголята та ін. Про них та ще дещо цікаве про саму авторку дізнаєтесь ось тут: http://www.willowtree.com

емблема

На фото: Емблема бренду Willow Tree
Статуетки, і навіть не хочеться вживати це слово, а краще підійде як на мене вислів маленькі люди сповнені енергією життя. Усе це в них – від автора. Натхнення Сьюзен Lordi приходить від любові до родини, турботи до друзів, і захоплення до природи. Її мистецтво інтимне та дуже особисте, бо відображає те, що допомагає нам цінувати відносини до людей і світу навколо нас. Крім роботи в змішаній техніці і дизайні, вона відома своїм інноваційним мистецтвом, пов’язаним із волокном, що вже навіть виставлявся на міжнародному рівні. Опублікована не одна монографія із роботами Сьзен Лорді. Фігурують вони і в книзі Мистецтво Текстилю світу: США. Ось так коротко про основні досягнення цієї тендітної і дуже талановитої скульпторки.
в майстерні

На фото: Майстерня скульпторки

Сьюзен і її сім’я живуть в Канзас-Сіті. У неї занадто мало часу аби давати інтерв’ю, але одному американському виданню вона розповіла дещо про свої плани та про своє життя загалом. А що може бути цікавішим ніж історія із перших вуст. Тому подаю вам переклад цієї бесіди :

Доброго дня Сьюзан, найперше питання до вас: що ви хочете, щоб люди знали про Willow Tree ?

“Я хочу, щоб люди приходили зі своїми власними уявленнями про те, що вони хочуть побачити у колекції Willow Tree (усі скульптурки не мають очей, тому кожен може позиціонувати себе із ними). Я намагаюся тримати Willow Tree відкритою для домислів. Там немає жодної правильної інтерпретації. Я сподіваюся, що це робить її більш доступною, і більш особистою. Хочу насамперед представити продукт, який стимулює мислення глядача …, який дозволяє глядачеві стати його учасником, дозволяє надавати або одержувати …»

Що ви намагаєтеся передати в цьому рядку?

“Часом, важко знайти правильні слова, щоб висловити те, що ви хочете сказати, а іноді усе так просто. Для мене завжди було простішим спілкуватися або висловлювати свої почуття візуально, а не на словах. Це те, що я хочу, робити з Willow Tree. Дати людям можливість висловлювати свої емоції або почуття, які виходить за рамки слів “.

Чому ваші фігури не є готовими особами ?

“Це більше пов’язує глядача з ними, він стає учасником виставки, не розуміючи цього. Такі подарунки будуть більш особистими для дарувальника та людини, котра їх отримує. У той час, коли я створила Willow Tree, я ніколи не бачила такого раніше. Як ви помітили, простота форми є одним з моїх принципів”.

Чому деякі з ваших фігур прикрашені декором ?

“Я хотіла би використовувати тварин або об’єкти природи, які можуть бути метафорами для людського сприйняття. Ці елементи можуть означати різні речі для різних глядачів, я намагалася майже кожній частині дати ще один рівень сенсу, який не завжди є очевидним. Це те, що глядач не завжди може відчути або уявити, наприклад, троянда в руках дівчини ніби поєднюється своїм стовбуром із її тілом, так що немає ніякого поділу між об’єктом, який вона тримає і нею самою, бо вся фігура стає символом любові. І це не тільки так із трояндою. У мене багато скульптур, де відбувається змішування об’єкта і фігури – розмарин в руках Ангела та ін.

Чи вплинуло походження  на вашу творчість ?

“Я виросла в дуже гарній і великій італійській сім’ї; була онукою, дочкою, матір’ю; радію, що дала життя. Підтримка моєї сім’ї надає мені зцілення. Я завжди бажала щось творити, неначе керувалась якоюсь вищою силою. Всі мої записи … з минулих шкільних лекцій заповнені усілякими нотатками поміж рядків. Тепер, після багатьох років двовимірного фігурного малюнка, я вітаю виклик ліпити фігури в трьох вимірах “.

творення

Що вплинуло на розвиток цієї лінії ?

“Спостереження за людською натурою, осмислення бесід, емоцій, листів, розповідей, спогадів. Мій життєвий досвід, що включає і плач, і сміх, і любов і материнство. Мої сестри, мої діти, мій чоловік, мої батьки… Вірні друзі. Мій кіт. Роки навчання, малювання і завжди спостереження за усім. Мої діти, племінниці, племінники і друзі були моделями для фігур “.

дружина На фото: Сьюзан Лорді та її чоловік Деніс
щаслива бабуся

На фото: Щаслива бабуся – перше купання маленької внучечки
Сімя

На фото: У колі родини (зліва на право) – чоловік Деніс, дві сестри (Карен і Барбара), мати Даяна та син Девід

Як ви прийшли до назви Willow Tree ?
“Назва Willow Tree безпосередньо відображає мою любов і шанування до дерев; … Їх витонченість, чарівність, рухи не можуть не вабити. Вони мають свій характер і почуття. Дерева антропоморфні – вони володіють людськими якостями… Я вирізаю «дерево», ми всі бажаємо один одному таких “деревовидних” якостей як «сила, краса і мир». Я люблю верби через їх самобутність і чутливість, бо вони рухаються з вітром …

магазин

На фото: Магазин у DEMDACO (Даллас)
P.S. Сьогодні бренд Willow Tree дуже популярний у США, тут відкрито найбільший магазин Лорді, але слава про нього поширилася також у Європі та на просторах СНД.

Колекція Willow Tree, серія “Мати”:

доня і мама
порада
поцілунок
рученята
мама з дитям
материнство
розрада
на кріселку
серце мами
турбота

P. S. А загалом будь-який виріб зроблений з душею, чи то дерев’яні фігурки, як от в пані Сьюзан Лорді, чи, наприклад, гарна українська вишивка, зроблена рідною бабцею, володіють особливою цінністю. Недарма частенько українські вишивки передавались (та й подекуди досі передаються) з покоління в покоління і зараз знову стають дедалі популярнішими, чому свідченням є, скажімо підвищення попиту на такі речі, як водорозчинний флізелін для вишивки, з допомогою якого вже сучасні дівчата долучаються до стародавнього українського мистецтва.