Муха Оксана Теодорівна

Корсети, кружева, сатин, каміння та ручна вишивка на тканині – усе це про плаття відомого українського дизайнера, яка вже покорила подіуми високої французької моди, – Оксану Муху. Вони є неначе доповненням та гармонічним продовженням жіночої моди, а можна сказати культури, яка малювала обриси жінки у 18 та 19 ст.

Оксана Теодорівна Муха народилася і виросла у Львові. З раннього дитинства відзначалася неабиякою фантазією та творчим потенціалом. Можливо тому, вона стає студенткою Львівської академії мистецтва, за спеціальністю – модельєр одягу. Сьогодні викладачі дизайнерки не приховують свого захопленню успіху колишньої учениці та не скупляться на компліменти в її сторону:

«Успіх Оксани в Парижі – це успіх всієї нашої школи, розповідає Зеновія Тканко, професор кафедри дизайну костюма Львівської національної академії мистецтв. – Оксана ще студенткою була дуже цілеспрямованою, працьовитою дівчиною. Вона дуже захоплювалася такими деталями в одязі, як мереживо, вишивка, але тільки одиничні дизайнери звертають на це увагу. Крім того, її вироби дуже якісні, тканину і мереживо для моделей вона замовляє у Франції. А таке плаття може бути для жінки не тільки одягом, а й прикрасою».

Oksana Mukha

Як же усе починалося ? Та звідки взявся бренд «Оксана Муха» ? Читаючи біографію пані Оксани, одразу думаєш собі, що насправді, життя – дуже цікава та непередбачувана дорога, яка завжди приносить нам такі сюрпризи, без яких ми не були би такими, якими ми є. Випадок, що підштовхнув до справи, а також, без сумніву талант, створили нового українського дизайнера. Першу свою сукню Оксана Муха пошила не для когось іншого, а для себе, на своє власне весілля. У 80-рр., у період нестабільності, розпаду Радянського Союзу, знайти та придбати весільну сукню було просто не можливо. В ті часи було закономірністю виходити заміж у звичайному білому костюмі. Важко собі це уявити, правда ? Одягти такий наряд була готовою тодішня наречена Оксана Муха. Лишень в останню мить, за порадою чоловіка Василя, вона шиє собі весільну сукню. Остання не залишила байдужими жодного із присутніх гостей.

“В кінці 80-х, коли Радянський Союз розвалювався, був важкий час для усіх, зокрема – наречених. Тоді я і сама збиралась вдягнути на своє весілля звичайний костюм, оскільки весільної сукні було просто не дістати. Але за порадою свого майбутнього чоловіка я, тоді вже випускниця Львівської Академії Мистецтв за спеціальністю моделювання одягу, наважилась, перепланувала і за одну ніч пошила власну весільну сукню. Коли ж всі були захоплені цим вбранням – зрозуміла, що просто зобов’язана допомогти львівським нареченим у придбанні нарядів для самого урочистого дня в їхньому житті”.

Із цього все й почалася. Сукні шилися просто на квартирі та користувалися неабияким попитом, що дало змогу вже у 1994 році створити підприємство «Галвестмода». Розвивалося воно за підтримки та участі численної родини Оксани Мухи. Сьогодні донька Катерина є обличчям бренду «Оксана Муха».

Свої представництва компанія має майже в усіх куточках світу. Особливо плідними стали 2000 –ні роки, за цей час отримано чимало нагород. Перечислювати їх можна доволі довго, але на одній із них все ж таки зупинимось. У 2010 р. Оксана Муха демонструє 15 моделей своєї нової колекції на показі весільних суконь «Carrousel du Louvre». Публіка настільки добре оцінила доробок дизайнерки, що її сукні обрали на заключне дефіле виставки. Величина успіху вимірюється ще й тим, що із 150 компаній, які шиють весільні сукні, на показ включили лише 35. І серед них – компанія нашої співвітчизниці.

на показі

У чому секрет успіху ? Оксана Муха вдячна перш за все Богу, своїй команді, партнерам, та клієнтам, що співпрацюють з нею протягом багатьох років. Та насамперед слід назвати талант дизайнера та чудову якість суконь, які вона пропонує молодим нареченим у день їхнього свята. Сукні справді незабутні… Дівчина, що одягне їх, неначе занурюється у колишні часи та стає справжньою принцесою. Щодо цього, то Оксана Муха завжди притримувалася думки, що весільна сукня має бути обовязково пишною та з корсетом, бо в цей день слід відмовитися від звичних та практичних речей і побути королевою:

«Не всі сучасні дівчата знають, що таке пишна весільна сукня і як її треба носити. Це дуже актуальне питання. Під впливом масового засилля на ринку і в медіа китайського продукту, відшитих на конвеєрі з метою «мінімум витрат – максимум прибутку», багато дівчат шукають плаття прямого силуету, і «простіше», забуваючи про те, що весілля, як і вінчання – це всього один день в житті. І не просто день, а день святкування почуттів, любові, день створення духовного союзу. На щастя, є наречені, які вибирають на весілля пишну сукню і знають, як її нести. Як королева ! З усіх буденних днів життя хоч раз, але необхідно забути про комфортні майки, джинси, сарафани, надіти красиве корсетне плаття і виділитися з натовпу ».

Та кожна жінка – індивідуальність, тому в колекції Оксани Мухи можна підібрати сукню на свій смак:

«Жінка та аксіома – це поняття, які не можуть йти разом. Є жінка і є її весільна сукня. А біле воно або рожеве, пишне або коротке – це тільки продовження нареченої, не більше. Мої колекції включають деколи по 100 виробів тільки тому, що кожна жінка – неповторна».

«Будь благословенна», – так звучить девіз компанії. Саме цього бажає Оксана Муха своїм поціновувачам. Пам’ятайте його та завжди дотримуйтеся !

P. S. А в целом работа Оксаны Мухи даже может повлиять на то как будут выглядеть женские трикотажные платья в ближайшем будушем, ведь именно такие дизайнеры одежды во все времена и были настощими законодателями ее величества моды.

Використані джерела:

http://svadba.net.ru

http://lvov.kp.ua