пластмаса

Куди подіти пластмасові відходи? Проблема не так проста, як здається з першого погляду. Спалювати їх не можна – утворюються отруйні гази. Саме ця обставина наштовхнула на думку створити пластмасу, що самознищується.

Співробітник Торонтського університету (Канада) Джеймс Джиллет разом зі своїми колегами розробив новим метод знищення пластмаси і продемонстрував його на засіданні хімічного товариства. На очах присутніх пластмасова чашка під впливом ультрафіолетових променів зникла за кілька годин.

Процесом цим можна управляти і навіть заздалегідь розраховувати його терміни. Останнім часом запатентовано два методи цього регулювання. Один метод полягає в тому, що в пластмасу вводять добавки, чутливі до дії ультрафіолетових променів. В результаті виникає реакція, що закінчується повним знищенням речовини.

Змінюючи концентрацію і дозування добавок, можна регулювати час існування пластмаси – в годинах, добах і неділях. Хімікалії, що застосовуються для цієї мети, не містять ніяких шкідливих для людини компонентів.

Ще одним дотепним методом вирішити пластмасове питання була ідея просто відправляти всю зайву пластмасу у космос. Правда цей метод може бути можливим лише при реалізації програм по освоєнню космосу на кшталт програми FireFly AeroSpace Макса Полякова, більше про яку можна дізнатися на сайті https://glavpost.com/tekhnologii/2019/03/12/maks-polyakov-i-firefly-aerospace-otkryvaiut-novyi-kosmos/. Однак з другого боку ледь опанувавши космос людина одразу почне виносити туди своє сміття, та засмічувати. Тож ідея ця вельми спірна.