городки

Колись популярна дитяча гра в городки, на жаль, в наш час зовсім забута, а шкода. Адже сама гра дуже цікава і може сподобатися як дітям, так і дорослим (пригадується в неї грали заєць та вовк із старого дитячого мультику «Ну погоди»). Якими ж були правила гри в городки?

Завдання гри полягало в тому, щоб якомога швидше вибити певну кількість «фігур» (кожна фігура будувалася з п’яти містечок), розташованих в деякому порядку в «місті» – на квадратному майданчику розміром 2X2 м. Кожна фігура мала свою назву.

Грати в городки можна як командою так і «один на один». За партію потрібно вибити 15 фігур, які встановлюються в строго визначеній послідовності, в порядку зростаючих труднощів.

Якщо гра командна, то команда гравців складається з п’яти чоловік. В ході гри кожній команді дозволено замінити не більше одного гравця. Перед початком гри проводиться жеребкування (визначаючи, кому слід починати забій).

Кожен учасник, маючи дві біти, робить два кидка. Забороняється робити кидки до свистка судді. Гравці виступають один за іншим в тому порядку, в якому вони встали спочатку. Слідом за першою командою, що грає в правому місті, всі гравці якої встигли кинути по дві біти, в гру вступає команда, яка грає в ліве місто. Кількість біт у обох команд рівна.

Партію виграє та команда, яка витратила меншу кількість біт (тобто спроб вибивання) на дану партію. Після першої партії команди міняються місцями. У разі рівності результатів після двох партій команди грають третю партію.

P. S. Здорово было бы поиграть в эту игру с детьми, интересно можно ли ее найти в современных интернет магазина, ведь когда вы собираетесь купить детские товары, то можете воспользоваться большим выбором, но есть ли среди них эта игра, вот в чем вопрос.