на тарілці
Традиція сусі, колись зовсім не відома нашим батькам і така популярна сьогодні, прийшла до нас з Японії. Але якщо ви вирішили зайти в суші-бар, але зовсім з нею не знайомі, ця стаття призначена саме для вас.

Звичайно ж, вихована людина ніколи не зробить зауваження, що вам щось не вдається, але трапляються такі затяті любителі японської кухні, які все помічають …

Не секрет, що сусі можна їсти виделкою, але краще, щоб повністю поринути в традицію, робити це паличками. Якщо ви ще не вмієте цього, перед тим, як прийти в суші-бар, потренуйтеся вдома. Насправді тут немає нічого складного. Візьміть однією рукою палички і тримайте їх посередині, паралельно одну до одної. Середній палець покладіть між паличками, верхню паличку при цьому, краще тримати великим і вказівним пальцями і працювати нею як пінцетом. Нижню паличку постарайтеся зручно зафіксувати.

схема паличок

Коли ви вже навчилися користуватися паличками, ніколи не показуйте ними ні на кого під час їжі і не передавайте з їх допомогою їжу, а краще запропонуйте іншим взяти її прямо з вашої тарілки. Якщо Вам все ж ніяк не виходить їсти паличками, то краще попросіть вилку.

Зауважимо, що вибір сусі при початковому знайомстві з японською кухнею є дуже вдалим, так як їх можна їсти руками. Просто сиру рибу або сасімі їдять виключно паличками. Як і сусі, так і сасімі треба замовляти тільки у кухаря, який готує сусі. В іншому випадку їх можна вибрати з конвеєрної стрічки. Іншу їжу, напої або супи, можете сміливо замовляти у офіціанта.

При подачі сусі, Вам обов’язково запропонують смачний соєвий соус. Налийте його в спеціальне блюдечко, можете налити соус і для своїх друзів, додавши за смаком трохи васабі. Зверніть увагу на слово «трохи», навіть дещо переборщивши, ви зробите соус дуже гострим. Потім, візьміть сусі і занурте їх в соус, рибкою вниз. Поспостерігавши за іншими, побачите, що багато поливають самі сусі соусом і залишають їх відмокати. Звичайно, так теж буде непогано, але так ви покажете, що ви новачок і зовсім не знаєте як це роблять японці.

Для чого ж маринований імбир? Завдяки йому перебивається смак. З’їжте трохи імбиру і переходьте до наступного виду сусі.

Класти сусі на язик рибою вниз краще, тому що тоді ви відчуваєте її особливий смак. Якщо з `їсти весь шматок відразу – отримаєте невимовне задоволення від гармонії смаку.

Самим японцям потрібно довго пояснювати, навіщо українці іноді замовляють їжі значно більше, ніж вони можуть з `їсти. Тому майте почуття міри, замовте трохи їжі, тим більше якщо ви ще її не пробували. А раптом Вам не сподобається? Так будуть зекономлені і Ваші гроші.

Запивати сусі можна пивом, зеленим чаєм або саке, тобто все на ваш смак.

Місо-суп японці, як правило їдять між прийомами сусі. Але ви можете замовити його на перше, випиваючи суп прямо з чаші.

При замовленні, роли і нігірі подають разом (парою). У Японії вони символізують чоловіка і дружину.

Сасимі – досить дороге задоволення, ласощі, яке слід смакувати, а не вгамовувати голод.