Домашній сир

Зробити твердий сир самостійно – один із способів забезпечити сім’ю корисним продуктом відмінної якості. Промислові товари в цьому плані сильно поступаються завдяки наявності в них неабиякої кількості всіляких консервантів. До того ж, рецепт виготовлення сиру вдома досить простий і не вимагає особливих пристосувань.

Створення твердого домашнього сиру – ця фраза для багатьох звучить трохи фантастично. Насправді ж рецепти такого продукту, освоєні безліччю господинь, досить прості. До того ж, спеціальних пристосувань, які в домашніх умовах було б важко розмістити, вони не вимагають.

У той же час, твердий сир, зроблений вдома, буде вигідно відрізнятися від аналогічного промислового. Можливо, смак буде злегка незвичним і трохи відмінним від тих продуктів, що можна придбати в торгових точках, але і консервантів, які присутні в сирах з магазину, там не буде.

Вибір молока

Рецептів домашнього твердого сиру існує досить багато, і склад використовуваних в них компонентів дещо варіюється. Однак скрізь неодмінно фігурує молоко. Його краще купувати у господинь, що займаються розведенням корів і мають медичні сертифікати про здоров’я своїх тварин. Словом, купувати можна лише те молоко, якість якого не викликає навіть найменших сумнівів. Кип’ятити даний продукт перед виготовленням сиру не можна, і тому в ньому спочатку не повинно бути хвороботворних мікробів.

Якщо придбати домашнє молоко не вдасться, підійде і магазинне. Однак до нього є кілька важливих вимог. Так, слід вибирати лише те, термін придатності якого мінімальний. До того ж, це повинно бути натуральне незбиране молоко, а не розведене з порошку. Інакше воно просто не закваситься.

Вибір сиру

Аналогічним чином варто підходити і до придбання сиру. Ідеальний для виробництва сиру продукт домашнього приготування. Можна попередньо зробити його самостійно з потрібної кількості високоякісного молока.

Рецепт твердого домашнього сиру

Інгредієнти:

  • 700 г сиру
  • 1 л молока
  • 2 ст. ложки вершкового масла
  • 2 яйця
  • 1 ч. ложку соди
  • 2 ч. ложки солі

Як приготувати твердий домашній сир?

Сир необхідно розчавити, щоб не залишалося грудок, і помістити в досить об’ємну каструлю. Далі туди додається молоко і все гарненько перемішується, щоб маса вийшла якомога більш однорідною. Ємність ставиться на мінімальний вогонь, і її вміст потрібно помішувати для недопущення пригорання.

Домашній сир

Визначити готовність маси до додавання інших інгредієнтів можна буде за такими ознаками. З неї рясно буде виділятися сироватка, а сам сир буде збиратися грудками. При цьому він придбає деяку твердість, як ніби починає плавитися, а рідина навколо нього стане прозорою і жовтуватою. Останню треба злити, відкинувши сирну суміш на друшляк.

При наявності всього перерахованого вище на саме дно каструлі з майбутнім сиром треба буде покласти вершкове масло і почекати, поки воно розплавиться. Після цього в масу потрібно ретельно вмішати яйця, соду і сіль.

Для успішного приготування сиру змішування даних інгредієнтів повинно проводитися надзвичайно ретельно. Ознака правильної консистенції – її гомогенність і відсутність в ній білих грудочок. До речі, вимішувати сир необхідно дерев’яною ложкою.

Зазвичай для завершення процесу проварювання маси потрібно 20-25 хвилин (після додавання останніх компонентів) – в залежності від м’якості використовуваного сиру. Коли все закінчиться, треба перекласти масу у відповідний контейнер, попередньо вистелений чистим шматком бавовняної тканини. В крайньому випадку можна використовувати поліетилен або харчову плівку.

Майбутній сир необхідно поставити під прес. В якості його згодиться наповнена водою банка, кілька цеглин або інші важкі предмети. Тут межі немає: чим більша маса буде тиснути на продукт, тим кращої якості він вийде.

Домашній сир

У перший раз дістати сирну головку треба буде близько 5 годин по тому. Всю виділену сироватку потрібно злити, а потім знову помістити звільнений від неї продукт під прес і збільшити вантаж, який над ним стоїть.

Після закінчення доби з даного моменту сир потрібно вийняти, обернути сухим шматком тканини і відправити в прохолодне місце на дозрівання. Ідеальний для цього льох, але і холодильник теж підійде.

Через пару тижнів продукт буде повністю готовий.

Пришвидшити приготування домашнього сиру також можна з допомогою спеціального обладнання для виробництва домашнього сиру, яке можна придбати на сайті https://mirbeer.com.ua/ru/.