сушені гриби

Сушка – найкращий спосіб заготівлі грибів. Для цього використовуються головним чином білі, підосичники, підберезники, а також зморшки і рядки. Всі трубчасті гриби, крім білих, при сушінні чорніють і тому називаються «чорними грибами». Що стосується пластинчастих грибів, то вони, як правило, для сушки не використовуються, так як багато хто з них зберігають притаманну їм гіркоту.

Відбирають свіжі, цілком здорові, міцні гриби, очищають від деревного листя, піску і т. д. У білих обрізають забруднену частину ніжки. Ніжки менш цінних грибів (підберезники, підосичники, тощо) краще зрізати на відстані 1,5-2 сантиметрів від капелюшки. Мити гриби перед сушінням не слід.

У домашніх умовах гриби можна сушити на сонці, в печі, в духовці. При сушінні на сонці гриби нанизують на міцну нитку і вивішують на сонячному місці. А в печах сушать так. Очищені і розсортовані за розміром гриби укладають в один ряд капелюшками вниз на плетінки, сита або нанизують на нитки, а нитки натягують на підставки. Сита і плетінки ставлять на цеглу, щоб гаряче повітря охоплювало гриби з усіх боків.

Для сушіння грибів потрібна температура від 50 до 75 градусів. На початку сушіння гриби випаровують багато вологи. Щоб вони не запарилися, двері грубки або духовки треба тримати відчиненими.

Сушіння вважається закінченим, коли гриби злегка гнуться і легко ламаються, але не кришаться.

Зберігати висушені гриби треба в сухому, добре провітрюваному приміщенні.