кава

Кава – магічний напій, погодьтеся. Але іноді навіть сама хороша кава може бути зіпсована при приготуванні. Що робити, щоб ваш напій вийшов ароматним і міцним? Чого не варто робити при варінні кави? Чи дійсно для приготування кави потрібні наворочені прилади?

Всі знають, що традиція приготування кави налічує століття. Здавалося б, що нового можна було придумати за цей час? Перемолов просмажені зерна, залив водою, правильно нагрів і розлив по чашках – ось і все. Неймовірно, але факт: в самих «кавових» країнах світу, таких, як Італія і Америка, донині реєструють нові апарати для перемелювання і варіння кави.

Ми не будемо розповідати вам про новітні просунуті кавові агрегати, а краще звернемо увагу на кілька класичних способів заварювання кави. Ми вважаємо, що їх три: варіння кави в турці, варіння в гейзерній кавоварці і приготування напою у френч-пресі. Так, є ще зручні побутові кавомашини, але там від вас мало що залежить. (До речі, якщо ви шукаєте запит «кофемашина аренда», то гарні кавомашини можна знати, перейшовши за посиланням).

Кава

Мабуть, самий елементарний спосіб заварити каву – скористатися френч-пресом. Якщо хто ще не знає, френч-прес – це висока скляна колба з металевим поршнем всередині, який прикріплений до металевої кришки. У ньому дуже зручно заварювати каву і чай. Вам не потрібно стерегти напій, щоб той не «втік», не потрібно стежити за потужністю вогню. Попередньо прогрійте скляну посудину, потім всипте в неї каву крупного помелу і залийте гарячою водою. Через 5 хвилин повільно опустіть поршень вниз. Так ви придавите кавову гущу, і зможете налити в чашку готовий напій без домішок.

Гейзерна кавоварка – геніальний спосіб варити каву. Це варіант для тих, хто легко відволікається при готуванні і боїться, що кава закипить і проллється на плиту. Гейзерна кавоварка складається з трьох основних відсіків: в нижній наливається вода, в найменший, посередині, насипається кава, а верхній служить для заповнення готовим напоєм.

Кава в турці

Принцип роботи простий: ставите кавоварку на середній вогонь, вода в нижньому відсіку закипає і під дією тиску починає просочуватися у верхню частину кавоварки. При цьому вона проходить через відсік з кавою. Кипляча вода вступає у взаємодію з порошком, тому у верхній відсік вода надходить вже у вигляді ароматного і насиченого напою.

Гейзерні кавоварки можуть бути як самими звичайними, для використання на плиті, так і електричними. Принцип роботи у них однаковий.

Найдавніший з наведених способів заварювати каву – приготування її в турці. Турку потрібно вибирати з вузькою шийкою і широким дном, вона повинна бути схожою на обрізаний посередині пісочний годинник. Ручка турки повинна бути довгою – на смак кави це ніяк не впливає, але ви оціните, коли доведеться знімати каву з працюючої плити.

Кава для турки повинна бути дуже дрібного помелу, практично в пил. Перед початком готування турку потрібно прогріти, потім всипати всередину кави (з розрахунку: 1 чайна ложка з гіркої кави на чашку води) і знову прогріти (кілька секунд), і лише потім налити потрібну кількість води. Воду потрібно брати очищену, ні в якому разі не з-під крана.

Після заливання водою каву потрібно перемішати спеціальною ложечкою з довгою ручкою, щоб на поверхні виступила біла піна. Цю піну потрібно акуратно збирати і розкладати по чашках (чашки попередньо теж потрібно прогріти окропом!). Далі треба прогрівати напій на вогні, уважно стежачи за станом кави. Як тільки на поверхні з’являється піна, її потрібно акуратно знімати і розкладати в чашки. Так робити можна три рази.

Кава в турці

Ви побачите, як кава поступово починає підніматися. Підніміть турку над вогнем, м’яко розмішайте напій і поверніть на плиту ще на кілька секунд. Потім вимикайте вогонь і дайте напою настоятися хвилинку-другу. Все, каву можна розливати в чашки. Наливайте її тонкою цівкою, щоб пінка, заздалегідь розкладена в чашки, піднялася і закрила собою всю поверхню напою. Ваша кава готова!