кава

Багатьом з нас дуже приємно випити вранці підбадьорливий розчинну каву. Щоб напій вийшов смачним і корисним, необхідно вміти вибрати цей продукт і правильно його приготувати. Для цього існує кілька простих, але корисних секретів.

Вибір якісної кави

Як вибрати каву правильно, знає далеко не кожна людина. Магазини пропонують різні види цього напою, найбільш поширеними з них є:

  • мелений;
  • розчинний;
  • в капсулах.

Найдорожчим сортом є кавові зерна, перевага яких полягає у відсутності зайвих добавок. Відрізнити якість, щоб вибрати цей ароматний товар, дуже просто: чим більше зміст арабіки, тим краще продукт. Зерна мають довгастий вигляд до 1,5 см, купувати слід невеликими порціями, щоб можна було приготувати його найближчим часом.

Вирішивши вибрати мелену каву, не потрібно зупинятися на великих упаковках, оскільки продукт почне втрачати свій аромат навіть в щільно закритій ємності. Бажано, щоб домішок в ньому містилася мінімальна кількість. На упаковці повинна вказуватися дата обсмажування і термін придатності.

При купівлі розчинної кави, необхідно звернути увагу на те, щоб гранули були щільними, великими і не розсипалися. Вони повинні мати однаковий світло-коричневий відтінок. Наявність темних зерен – сигнал того, що їх пересмажили. Слід вибрати тільки ту упаковку, на якій є напис «натуральна». (До слова якщо ви мешканець файного міста Одеса, то гарну каву можете придбати на цьому сайтi).

Кава в капсулах – сучасний і дуже зручний варіант, що полегшує процес приготування. Для того щоб приготувати цей еліксир бадьорості, використовуються спеціальні пристрої. Поверхня складається з харчової плівки, тому абсолютно безпечна для здоров’я. При виборі найголовніше, щоб виробник цього продукту і кавомашини був один і той самий.

Приготування кавового напою, що бадьорить

Існують різні способи, які допоможуть приготувати по-справжньому смачний напій. Ми розглянемо найпоширеніші з них.

  • Як приготувати каву в турці: поставте пристосування на плиту і дайте йому трохи нагрітись. Потім насипте 2 чайні ложки кави (з гіркою) і цукор, струсіть вміст. Потримайте ємність ще кілька секунд на плиті. Далі додайте 200 мл води кімнатної температури. Дочекайтеся появи щільної пінки і зніміть турку з вогню на 5-10 секунд (повторіть 3 рази).
  • Як приготувати в кавоварці: насипте необхідну кількість порошку у фільтр, акуратно вирівнюючи його ложкою. Після цього налийте в резервуар чисту і холодну воду. Помістіть спеціальну колбу на підставку і натисніть кнопку запуску. Коли напій перестане капати, він буде готовий.
  • Як приготувати розчинну каву у френч-пресі (французькому кавнику): накладіть в циліндр кави великого помелу (10 г) і налийте в нього гарячу воду (100 мл), ретельно все перемішайте. Після цього підніміть поршень і накрийте апарат кришкою. Фільтр з сіточки повинен торкатися до поверхні порошку. Час очікування становить 4 хвилини.

Підбадьорлива гаряча кава, особливо перед початком робочого дня – прекрасний спосіб підняти настрій. Якщо ви будете знати, як правильно її вибрати і приготувати, завжди зможете порадувати себе і своїх близьких ароматним і дуже смачним напоєм.