картинка
Усі ми неоднарозово куштували вафельні торти. Особисто для мене він завжди асоціювався лишень як вафельні листи змащені згущеним молоком. Але… Нещодавно я відкрила для себе зовсім інший смак, здавалося добре знайомого з самого дитинства вафельного тортика. Отож, для нетрадиційного, а святкової вафельної смакоти необхідно взяти:

4 вафельні листи (можна округлої або ж квадратної форми).

Для сливової начинки: 200 г чорносливу, 50 г очищених горіхів, 100 г цукру.

– горіхової начинки: 150 г очищених горіхів, 150 г цукру, 2-3 столові ложки молока, жовток, ванілін.

– шоколадного крему: 50 г шоколаду, 250 г цукрової пудри, 1-2 столові ложки коньяку.

Для оздоблення: шоколад, горіхи, варення.

На початку – окремо приготуйте начинки і крем.

Розпочинайте із сливової начинки, для котрої: помийте чорнослив, зваріть його у малій кількості води, вибравши кісточки, наріжте соломкою і вкиньте разом з дрібно посіченими горіхами або мигдалем у сироп. Сироп приготуйте із цукру та півсклянки води.

Щоб приготувати горіхову начинку: жовток розітріть з цукром, з’єднайте з меленими горіхами, молоком, ваніліном і добре вимішайте, тримаючи масу на плиті впродовж декількох хвилин.

Шоколадний крем отримаєте, коли розітрете масло з цукровою пудрою, розігрітим шоколадом і жовтками. Якщо бажаєте, можете влити для аромату трішечки коньяку.

Коли усі начинки та крем готові: візьміть вафельні листи і перекладіть їх наступним чином. Першу і другу вафлю краще змастити сливовою начинкою, другу і третю – горіховою, третю і четверту – шоколадним кремом. Верх і боки також можна змастити кремом. Якщо хочете надати тортику більш апетитнішого вигляду, тоді посипте його тертим шоколадом (можна білим), оздобте горіхами, улюбленими ягодами (суниці, полуниці, ожини чи малини) та маленьким листочком м’яти.

Смачного !
торт з трубочками

P. S. А еще в детстве именно такой вот торт был любимым лакомством многих детей. Хотя, разумеется, не считая особенных праздничных блюд, таких как кутья, которая готовится исключительно на Рождество. К слову рецепт кутьи вовсе не сложный, но сам дух этого блюда имеет нечто неуловимо магическое, рождественское.