в баночці
Уже майже місяць усі ласунки, а напевно, в першому їх числі буду я, радують себе солодкими полуничками та безкоштовним та дуже смачним йогуртом із них. До такої смакоти потроху додаються й інші дари лісу – сунички, я вже встигла пригостити ними свою малечу, і потроху ловиш себе на думці – як же чудово, що знову прийшло літечко, де як ніколи можеш насолодитися усіма смаколиками та відчути усі барви смаку. Разом з тим хочеться, щоб такі вітаміни були і взимку, тому давайте відкривати наш сезон консервування.

Минулого року мені не дуже вдалося зробити запаси на зиму, бо з малечею зовсім немає часу на щось таке неважливе окрім ігор -), а от цьогоріч консервуватиму все, а розпочну із полунички. Рецептів полуничного варення є вдосталь, донедавна була прихильником традиційного (повністю промеленого) полуничного варення, допоки не спробувала ось це – суцільні ягідки в своєму соці (знала лишень про вишні в своєму соці). Так виявилося дуже зручно, бо можна і сік без м’якоті зробити своїй дитині, і кашку прикрасити ягідками, які так милують маленькі оченята, і гостей порадувати морозивом з полуницею та й що там говорити – смак цього варення зовсім інший, бо можеш їш полуничку як літечком.

подаємо

Для цього рецепту нам потрібно – 1 кг полуниці та 1 кг цукру. Полуничку краще брати невеликого розміру, але якщо у вас вона велика, то розріжте її навпіл.

Для початку візьміть велику каструлю та висипте туди полуницю, гарно її переберіть, обірвіть листочки та промийте в декількох водах. Засипте її цукром та залиште на 4-6 год., щоб полуниця впустила сік.

засипаємо цукром

Наступне, що робимо – ставимо каструлю на вогонь та доводимо все до кипіння. На помірному вогні кип’ятимо нашу полуницю протягом 5 хв., завжди знімаючи піну. Опісля відставляємо варення, при кімнатній температурі даємо йому настоятися та повністю остигнути (протягом 10 год., тому краще це робити на ніч або із самого ранку, щоб мати в запасі цілий день, а ввечері його знову прокип’ятити та залишити на ніч, саме так я робитиму, але це вже наш наступний крок – читаймо про нього нижче).

варимо

Знову беремо нашу каструлю та ставимо її на помірний вогонь, проварюючи її протягом 5 хв., постійно збираючи піну. Відставляємо варення та залишаємо його в спокої до повного охолодження. Таким чином в нас виділиться ще більше соку, а варення збагатить свій насичений смак.

полуничка

Беремо варення в останній – третій раз, знову проварюємо його протягом 5 хв., охолоджуємо його протягом години та сміло розливаємо по попередньо простерилізованих банках та закриваємо все стерилізованими кришками. Зберігати полуничне варення краще в темному і прохолодному місці. Так воно достоїть аж до зими. Як бачите – нічого складного, навіть, як на мене, і дещо простіше ніж проварювати та стояти біля каструлі з варенням протягом кількох годин… Але у кожного свій смак, якщо вам сподобався такий рецепт, то біжімо закривати полуничку, допоки вона ще є. Та усім смачного !

зберігаємо

P. S. А еще клубничное варенье может стать отличным десертом, скажем, после суши. Так можно запросто заказать суши в Одессе с доставкой, параллельно сделать себе клубничное варенье и устроить отличный ужин для всей вашей семьи.