лаврове листя

Одного разу Аполлон зустрів в лісі чарівну німфу і захотів опанувати нею. Але як тільки він наздогнав її і обійняв, вона перетворилася на лаврове деревце. На згадку про прекрасну діву Аполлон сплів вінок з лавра і віддав його людям. Так давньогрецький міф пояснює походження лавра і лаврового вінка – традиційної нагороди переможців і прославлених людей, до речі, називаючи когось лауреатом, ми тим самим символічно вручаємо йому урочистий вінок: слово це означає «увінчаний лаврами».

Але нам лавр відомий більше, звичайно, як харчова приправа. Батьківщина цієї вічнозеленої рослини – Мала Азія. Урожай лавра збирають раз на 2 роки; кожен гектар дає до 4 тонн листа.

Як використовувати лавр у кулінарії

Лавровий лист вживають для багатьох страв, але – не завжди правильно. Треба пам’ятати, що в суп його покладається класти за 5 хвилин до готовності, а в другі страви – за 10 і обов’язково виймати перед подачею на стіл, інакше він дасть гіркоту. Важливо також правильно зберігати лавровий лист: в щільно закритому посуді в сухому місці і найкраще в спресованому стані, щоб не зник його аромат. Від побляклого або поруділого листя немає пуття: замість аромату вони можуть додати страві затхлий присмак.

P. S. А еще порой даже встречаются сорта чая, где одним из компонентов являются как раз таки листья лавра.