подаємо
Кожна справа складається з маленьких дрібниць, не виключення і кулінарія, зокрема приготування десертів та випічки. Якщо Ви любите пекти або вчитеся це робити, то такі маленькі поради Вам знадобляться. Вони є доволі простими, але дуже необхідними…

– Борошно, яке використовуєте під час приготування печива, тортів тощо обов’язково просівайте, навіть, якщо Вам необхідно всього декілька ложок. Чому ? Борошно має властивість швидко злежуватися, а під час просівання воно збагачуватиметься повітрям, а Ваше тісто завжди добре підніматиметься.

 – Свіже борошно вбирає менше рідини, ніж старе, тому коли Ви здавалося б печете торт за однаковим рецептом, але він щораз може виходити по іншому. Причина саме у цьому. Лише з досвідом можна навчитись визначати, чи потрібно в тісто додати трохи більше води або борошна, ніж це вказано в рецепті.

 – Зберігайте борошно в прохолодному і добре провітрюваному місці. Старайтесь хоча б один раз на місяць просівати і провітрювати його. У вологому приміщенні борошно стає затхлим, а при зберіганні в дуже теплому місці воно гіркне і набуває неприємного запаху.

– Перед додаванням до тіста, харчову соду слід розвести в невеликій кількості води або добре розмішати з борошном.

 – Листи або форму для випікання слід змащувати густим жиром.

– Для того, щоб яєчні білки легко збивалися в міцну піну, покладіть яйця на холод приблизно на 1 год.

– Якщо у випічку додаються дріжджі, то середня їх доза на 1 кг. муки становить від 20 – 40 гр.

– Дріжджі зберігаються при температурі не вище 3-4 ◦ С.

– Змащуйте тісто яєчним жовтком приблизно за 5-10 хв. до випікання.

– Коли збиваєте яєчний білок, стежте за тим, щоб до нього не потрапляв жовток, бо це утруднить збивання.

– Випікайте дрібні вироби при високій температурі, великі і товсті коржі – при більш низькій, але протягом довшого часу – так усе тісто добре пропечеться.

 – Готовність великих пирогів можна побачити по нижній скоринці: у готовому виробі вона буде рум’яною та легко відділятиметься від листа.

– Виріб буде м’яким (верхня і нижня скоринки), якщо його накрити тканиною, коли він ще гарячий.

– Розрізняють три види температури при випіканні: помірну (130-180 ◦С), середню (180-220 ◦С), високу (220-270 ◦С). Температура в духовці залежатиме від виду тіста, розміру й форми виробу.

– Для смаження пампушок, пиріжків та інших схожих виробів, температура жиру має становити 170-180 ◦С.