баночки
Хоча на дворі лише початок літньої пори, але природа вже настільки збагатила усіх нас різноманіттям вітамінів, що багато господиньок уже прагнуть зберегти їх на тривалий зимовий час. Але для того, щоб рецепти стали ще кориснішими слід знати ці маленькі секрети:

– Для довшого зберігання листя і коріння петрушки, кропу, щавлю – добре промийте їх, висушіть, поріжте та щільно укладіть в скляні банки, пересипавши сіллю.

– Мариновані огірки будуть набагато смачнішими, якщо замість оцту під час консервування, в них додати сік порічки.

– Коли в розсіл з солоними огірками додати трохи гірчиці – вони стануть ще смачнішими та довше збережуться.

– Якщо хочете зберегти солоні огірки в негерметично закритій тарі довше – додайте у розсіл виноградний оцет і трохи горілки (10 л. води – 500 г. солі, 1 стакан виноградного оцту – ¾ стакана горілки). Банки краще щільно закрити і тримати в прохолодному місці.

– Для того, щоб огірки під час засолу зберегли зелений колір – необхідно їх заздалегідь облити кип’ятком.

– Овочі не пліснявітимуть і смак їх буде кращим, коли поверх засолених у відкритому посуді овочів покласти дрібно нарізаний хрін.

– Огірки після засолу не пліснявітимуть, якщо в розсіл покласти чорний перець (50 г. на відро огірків)

– Старайтесь не зберігати продукти в алюмінієвому посуді, особливо це стосується квашеної капусти, солоних огірків та грибів.

– Квашену капусту слід зберігати при температурі від -1 до + 4 ◦, розсіл має покривати її на декілька сантиметрів. Коли перекладете капусту у скляні банки, залийте її зверху на 2-3 см. олією.

– Редьку, буряк, моркву, ріпу та інші овочі краще зберігати в поліетиленовому мішечку на нижній полиці холодильника.

– Зберігайте хрін при температурі від -1 до +1 ◦, пересипаючи його сухим піском.

– Свіжі помідори краще збережуться, якщо укладати їх в один шар плодоніжкою догори.

– Зелені огірки збережуть свою свіжіть на триваліший період, якщо їх занурити у воду хвостиками донизу. Міняйте воду щодня.

– Сирі овочі збережуть свою свіжість, якщо їх загорнути в вологий рушник. Салат і цвітну капусту слід класти стеблом догори.

– Редиску зберігають у посудині з невеликою кількістю води, вкладаючи її листям донизу та ставлять в прохолодне місце. Час від часу її необхідно збризкувати.

– Редиска не буде морщитись і зберігатиметься декілька днів, якщо її загорнути в мокрий рушник та в поліетиленовому мішечку покласти в холодильник.

– Петрушка, м’ята, кріп можуть (навіть в найбільшу спеку) не втратити свою свіжість на декілька днів, якщо їх тримати в щільно закритому та абсолютно сухому посуді.

банусі