готуємо
Це цікаво й дотепно, як винахід одного предмету може стати причиною винаходу чогось зовсім іншого. Протягом століть люди середземноморської та східної культури робили напої із свіжих фруктів, які нагадувати те, що ми називаємо сьогодні смузі. Але справжнє смузі з’явилось на початку минулого століття разом із винаходом блендера та домашнього холодильника. Саме в цей час тисячі людей оцінили переваги змішаних соків.

Холодильники для дому стали доступними у 1915 році, хоча професійні ресторани володіли ними ще за десятки років до цього. Витік деяких газів (наприклад, аміаку), які використовувалися в комерційних холодильниках, робили їх небезпечними для домашнього використання. Лишень у 1930-х років холодильники стали абсолютно безпечними, набули широкої популярності та впали в ціні.

Після того як люди відкрили для себе можливість заморожувати продукти: фрукти і свіже молоко просто у себе на кухні, Стівен Поплавський винайшов інший популярний кухонний прилад – блендер, який спочатку використовувався в якості змішувача.

Кухонна техніка та кухарі давно усе нарізали та натирали інгредієнти страв власноруч, але блендер Поплавського став першим приладом із обертовим лезом внизу контейнера. Завдяки цьому, ним було дуже зручно робити молочні коктейлі. У 1935 р. Фред Oсіус покращив винаход Поплавського і змайстрував знаменитий нині Waring Blender. Коли Oсіус казав журналістам, що його блендер здійснить “революцію в американських напоях”, він і гадки не мав, наскільки вірним буде його пророкування!

В епоху відсутності холодильників кількість коктейлів смузі змушена обмежуватись порою року. Це означало, що такі смаки, як банани, ананаси і полуниця були найпопулярнішими і найдоступнішими. Чорниця, малина, журавлина, гранати та інші, більш екзотичні фруктові смаки, прийшли пізніше, коли плід можна було заморозити і зберігати для використання під час міжсезоння.

З винаходом і використанням обох блендерів та холодильників смузі почала набирати популярність протягом 30-х, 40-х і 50-х років. Але те що найбільш популяризувало смузі так це рух за здорову їжу та макробіотичне харчування в 60-х роках. За словами Дена Тіта, директора Асоціації смузі, медико-продовольчі магазини почали продавати фруктові соки і свіжі фруктові напої, щоб задовольнити попит і інтерес все більшої кількості людей, що сиділи на макробіотичних дієтах та піклувалися про своє здоров’я.

Це були не тільки мрійники хіпі, які були зацікавлені в створенні більш досконалих тіл в 60-х і 70-х років. Молодий і шаленою популярний культурист на ім’я Арнольд Шварценеггер випивав глечик смузі після своїх інтенсивних тренувань. Інший відомий культурист того часу, і в два рази старший Шварценеггера Лалейн теж був одним із завзятих прихильників смузі та здорового харчування – навіть було ціле телешоу, де він рекламував переваги здорового харчування та приготування соку смузі, він же був першою людиною в США, яка продавала харчові добавки на телебаченні.

Лалейн відкрив перший оздоровчий фітнес-клуб, який пропагував здорове харчування і зокрема соки смузі. Деякі з його рецептів є одними з найпопулярніших в Інтернеті і сьогодні.

Смузі пройшли довгий шлях за усі ці роки та популярні не лишень в Америці, але й по всьому світу. Не виняток в цьому і наша країна. Кулінари знають сотні рецептів, вони додають у напої безліч різних інгредієнтів, щоб догодити найвибагливішим смакам. Поекспериментувати та вибрати необхідні саме для вас фрукти та овочі можете й ви.
А можете взяти на замітку ось такі рецепти:

смородина
смузі з ананасу
абрикосовий смузі
смузі із ківі та яблук
малиновий смузі
полуничний смузі
зелений смузі
буряковий смузі

P. S. Мабуть деяким жінкам втім як і чоловікам варто давати іменні медалі та нагороди із надписом «за освоєння рецепту смузі». До речі цікаво чи на сайті www.flagman-kiev.com.ua є подібні медалі та нагороди.